• Ako ne ukinemo kantone građane čeka najcrnji scenarij – glad i bijeda

    03.04.14. Karolina PavlovicKantonalna organizacija Narodne stranke Radom za boljitak sinoć je u prepunoj sali stranke u Vitezu još jednom pokazala snagu i volju Plave revolucije za promjenama i gradnji napretka cijelog društva.

    ”Narodna stranka Radom za boljitak kao jedina istinska višeetnička stranka, svih naroda i nacija u BiH, za sve svoje građane želi da budu ravnopravni u ovom društvu i da imaju zagarantovane osnovne ekonomsko-socijalne standarde za život. Svakim danom u FBiH, ali i u cijeloj BiH sve je više gladnih, obespravljenih i nezaposlenih gađana. Mladi ljudi svakim danom su prisiljeni razmišljati o odlasku iz svoje rodne grude i to sve zahvaljujući enormnoj potrošnji novca u glomaznoj i neefikasnoj administraciji. Zbog toga je Narodna stranka Radom za boljitak donijela prije više od godinu dana čvrstu odluku i želju za promjenama i stvaranju ambijenta za bolji život svakog Bosanca i Hercegovca. Pozivam sve vas Boljitkovce da u narednom periodu još snažnije izlažemo Boljitkove prijedloge za izmjene Ustava FBiH, jer Boljitkovim prijedlogom za ukidanje kantona, nude se ekonomske i socijalne mjere koje bi dovele do procvata cijele FBiH i popravile sveukupnu ekonomsku sliku BiH”, izjavila je sinoć na održanoj sjednici Kantonalne organizacije Boljitka u Srednjo-bosanskom kantonu, Boljitkova izaslanica u Domu naroda Parlamenta FBiH i zastupnica u Skupštini SBK, Karolina Pavlović.

    Na sastanku je donesen zaključak da će Plava revolucija u SBK svim snagama istrajati u namjerama da se stane u kraj nepotrebnom godišnjem trošenju do 500 miliona KM na razini FBiH od strane 10 premijera, 95 zastupnika, 295 poslanika i 58 delegata koji su crvi našeg društva i koji svaki dan izjedaju s tolikim novcem priliku za otvaranje novih radnih mjesta, otvaranje novih fabrika, stvaranje novih vrijednosti i zadržavanja mladih ljudi na svojoj rodnoj grudi. ”U narednom periodu u SBK krećemo s organizacijom potpisivanja peticije ”Slušaj srce reci DA ukidanju glomazne i neefikasne administracije i skupe Federacije”, zbog koje građani SBK svakim danom već se interesuju u našim stranačkim prostorijama i daju nam svoju podršku na zajedničkom putu ka uklanjanju karcinoma FBiH, preskupih kantona”, rekla je na sastanku Karolina Pavlović.

    Na sjednici Kantonalne organizacije Boljitka u Vitezu, svojim prisustvom rad je uveličao i Boljitkov dopredsjednik, dopremijer i ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u Vladi FBiH, Jerko Ivanković Lijanović i ovom prilikom dao snažnu podršku svim Boljitkovcima u zajedničkim nastojanjima da se ukinu kantoni u FBiH i izbjegne najcrnji scenario koji je već počeo da zahvata naše društvo, a to su totalna bijeda i glad.

    03.04.14. Ako ne ukinemo kantone gradane ceka najcrnji scenarij - glad i bijeda